Neden İngilizce ?

30 yıllık bilgi, birikim ve deneyim

Neden İngilizce ?

 

  • İngilizce tüm dünya üzerinde kullanılan global bir dildir. 70 ülkenin resmi dili olan İngilizce uluslararası alanda güçlü iletişim ağlarının oluşmasında ve profesyonel alanda geniş bir çevreye ulaşmada etkin rol oynar. İş dünyasında , yazılı ve görsel medyada , bilgisayar dünyasında İngilizce yaygın kullanıma sahiptir. İngilizce biliyor olmak sosyal hayattan , günlük aktivitelere ; iş hayatından eğitim hayatına kadar geniş yelpazede bir çok avantaj sağlar. İngilizcenin global bir dil olması ulusal ve uluslar arası arenada kişilerin bireysel gücünü destekler.

 

  • Kullanılan alfabe kavraması kolay ve Türkçe alfabesine çok yakındır! İngilizce dilini bilmek bilgiye ulaşmayı bir hayli kolaylaştırır. İnternet üzerindeki web sayfalarının 55%’i İngilizcedir, bu web sitelerinin içeriklerini tamamıyla anlayabilmenin yanında forumlarda veya seçtiğiniz konuların tartışma panellerinde yer almanızı sağlar.

 

  • İngilizce gerek dil bilgisi gerek anlaşılabilirlik düzeyi olarak diğer dillere göre kolay bir dildir. kolay ve hızlı öğrenilebilir olması İngilizceyi global bir dil yapmaktadır. İngilizce dilini bilmek bilgiye kolay ulaşmada etkili ve geçerli bir yoldur. İngilizce bilmek bir çok alanda sınırsız kapılar açmaktadır. Dünya üzerinde büyük ve küçük ölçekli tüm şirketler çalışanlarını İngilizce konuşabilirlik düzeylerine göre seçmektedir. İçinde yaşadığımız global dünyada yer edinebilmek , hedeflerinizde en yüksek noktaya ulaşmak için İngilizce en önemli anahtardır.

 

  • Günümüzde bilim insanları yeni bir terim oluşturacaksa veya yeni bir buluş yayınlayacaksa bu İngilizce dilinde olacaktır. Nobel ödülünü kazanan bilim insanları Japon, Belçikalı veya herhangi bir İngilizcenin anadil olarak konuşulmadığı bir ülkenin vatandaşı olsalar da yazdıkları bilimsel makaleler dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarına ulaşabilmeleri için İngilizcedir.

 

  • İngilizcenin en çok konuşulan dillerden biri olması haricinde kazandırdığı pek çok avantaj vardır. İngilizce konuşabiliyor olmak dünyadaki çoğu eğitim kuruluşunda eğitim alma olanağı sağladığı gibi, yurtdışıyla herhangi bir etkileşimde bulunma gerekliliğinde iletişim kurabilmeyi, profesyonel alanda daha geniş bir çevreye ulaşabilmeyi beraberinde getirir. Enternasyonal aktivitelere ve konferanslara katılabilmenin yanında görsel, yazılı veya sesli medyanın çoğunluğuna hakim olmayı da yanında getirecektir. İngilizce bilmek kişiye en sevdiği filmleri izlerken altyazılara gerek kalmamasını, dublaj yerine filmin orijinal seslendirmesini tecrübe edebilmeyi, dinlediği popüler şarkıların sözlerini anlayabilmesini sağlar.

 

  • En yaygın haber kuruluşlarından veya sosyal medya üzerinden bilgiye anında ulaşmayı sağlar. Kariyerinizi daha ileriye taşımanızı, teknik bilgiye ulaşarak kendi kendinizi geliştirme imkânı sunar. Bilgisayar veya mobil cihazları daha etkilibir şekilde kullanmanın yanında, kendi işinizi yurtdışıyla etkileşir bir noktaya getirme imkânını size kazandırır.

 

  • En önemlisi ise İngilizce öğrenmek kolaydır! Basit alfabenin yanı sıra yaygın kelimeler genellikle kısadır, öteki dilleri öğrenmeyi zorlaştıran pek çok detay İngilizcede bulunmamaktadır. Kişinin İngilizce gelişimini görmesi/yaşaması eğlenceli ve aynı zamanda tatmin edicidir.

 

  • Siz de dünyaya daha güçlü ve hızlı bir şekilde ulaşmak, aynı zamanda yer almak istiyorsanız veya daha bahsetmediğimiz İngilizce bilmenin size kazandıracağı avantajlardan faydalanmak istiyorsanız ilk adımı atmış bulunmaktasınız!

 

American House Karşıyaka

Hızlı İletişim

Adınız:
Soyadınız:
E-Posta:
Telefon:
Şube Seçin
Mesajınız:

Copyright © 2014 American House Language Schools | Tüm Hakları Saklıdır.

Inteso Yazılım Web Tasarım İzmir