MENU

by • 30 Ekim 2018 • GenelComments (0)941

CADILAR BAYRAMINI KUTLADIK !

Cadılar Bayramı ülkemizde yeni yeni kutlanmaya başlanan ama dünyada çok uzun süredir bir gelenek olan ,Hristiyanların bayram gibi gördüğü , kostümleri,partileriyle ünlü,filmlere konu olan bir fenomen.Peki Cadılar Bayramıyla ilgili bildiklerinizin ne kadarı doğru?

* All Hallows’Eve ya da All Saints’Eve denen bu isim zamanla Halloween’e dönüşmüş.Azizleri,şehitleri ve iyi birer inanan olan tüm ölüleri hatırlamak ve kutsamak içinmiş bu tarih önceleri.

* İçi oyulup fener yapılan sebzelere ilk olarak 700 yıl önce Maori’de rastlanmış.Cadılar Bayramı için bal kabağı oymak ise 19.yüzyılda İrlanda’da yapılmaya başlanmış bir şey.Eskiden daha korkunç görünümlü olan bu kabakların kötü ruhları kaçırmak için kullanıldığı söyleniyor.

* Çocuklar evleri gezip şeker toplar.Bu adet Keltler zamanında kalmadır.Ozaman sokakları dolaşan ruhları memnun etmek için etrafa şekerler ve tatlı şeyler bırakılırmış,kabuklu fıstık,elma şekeri,şekerli mısır,kabak çekirdeği gibi bazı yiyecekler özellikle İngiltere ve civarında başta olmak üzere Cadılar Bayramıyla özdeşleşmiştir.

 

Öğrencilerimiz Cadılar Bayramını eğlenerek kutladılar .

Öğrencilerimiz Cadılar Bayramını eğlenerek kutladılar .Cadılar Bayramı korku üzerine inşa edilmiş bir bayram evet.Ama korkmaktan çok eğlenmek için kutlanıyor bizde :)

Cadılar Bayramı şekerleri

Cadılar Bayramı şekerleri

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>